Vishay/Sprague 604D201F075GJ7
604D201F075GJ7 picture photo
Mfg. Part Number
604D201F075GJ7
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
200UF 75V 19.05X41.3 105C AXI
Datasheet Download
604D201F075GJ7.pdf
Availability of 604D201F075GJ7
QUANTITY
604D201F075GJ7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 604D201F075GJ7
Internal Part NumberEIS-604D201F075GJ7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)604D201F075GJ7
Related Links604D201, 604D201F075GJ7 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
604D201F075GJ7 Details Description
Related parts for 604D201F075GJ7
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 21A PIN PLUNGER datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 333MHZ 516BGA datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
DC-DC CONV RAILWAY 8W DUAL OUT datasheet.pdf