Grayhill, Inc. 62A22-01-050CH
62A22-01-050CH picture photo
Mfg. Part Number
62A22-01-050CH
Datasheet Download
62A22-01-050CH.pdf
Availability of 62A22-01-050CH
QUANTITY
62A22-01-050CH Order Process
Ship out your order
Specifications of 62A22-01-050CH
Internal Part NumberEIS-62A22-01-050CH
FamilyEncoders
Series62A
Encoder TypeOptical
Output TypeQuadrature (Incremental)
Pulses per Revolution16
Voltage - Supply5V
Actuator Type1/4" Dia Flatted End
DetentYes
Built in SwitchNo
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62A22-01-050CH
Related Links62A22-0, 62A22-01-050CH Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62A22-01-050CH Details Description
Related parts for 62A22-01-050CH
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPP-VOLTAGE SUPERVISOR 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 61MA 15 OHM TH datasheet.pdf