Vishay/Sprague 678D108M016DM3D
678D108M016DM3D picture photo
Mfg. Part Number
678D108M016DM3D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
1000UF 16V 12.5X26.5 105C RAD
Datasheet Download
678D108M016DM3D.pdf
Availability of 678D108M016DM3D
QUANTITY
678D108M016DM3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 678D108M016DM3D
Internal Part NumberEIS-678D108M016DM3D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package290
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)678D108M016DM3D
Related Links678D108, 678D108M016DM3D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
678D108M016DM3D Details Description
Related parts for 678D108M016DM3D
RES SMD 150K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED ES RECT ARRAY WHITE datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD datasheet.pdf
MICRO 31C S 20" WHT JACKP NI datasheet.pdf
26500 16C 16#16 P BY PLUG WC datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf