FFF 68015-422HLF
68015-422HLF picture photo
Mfg. Part Number
68015-422HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK II SNGL RA
Datasheet Download
68015-422HLF.pdf
Availability of 68015-422HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68015-422HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68015-422HLF
Internal Part NumberEIS-68015-422HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68015-422HLF
Related Links68015-, 68015-422HLF Datasheet, FFF Distributor
68015-422HLF Details Description
Related parts for 68015-422HLF
CONN SOCKET 24-26AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A 5USMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.1A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 220MA 4.63 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
3POS. AMP MCP1.5 REC. HSG,COD datasheet.pdf
IC COMP SGL 1.8V R-R INP SC70 datasheet.pdf