FFF 68422-102HLF
68422-102HLF picture photo
Mfg. Part Number
68422-102HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT
Datasheet Download
68422-102HLF.pdf
Availability of 68422-102HLF
QUANTITY
68422-102HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68422-102HLF
Internal Part NumberEIS-68422-102HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68422-102HLF
Related Links68422-, 68422-102HLF Datasheet, FFF Distributor
68422-102HLF Details Description
Related parts for 68422-102HLF
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
CONN SCREW TERMINAL 34POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
KIT CATV COAX TERM TEST datasheet.pdf
EVAL KIT 78M6610+PSU datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP WHT 11/16 FLUTING datasheet.pdf
IC CODEC 4CH HD CLASS D 48VFQFN datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 630VDC datasheet.pdf