FFF 69176-026LF
69176-026LF picture photo
Mfg. Part Number
69176-026LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING 26POS .100 DUAL
Datasheet Download
69176-026LF.pdf
Availability of 69176-026LF
QUANTITY
69176-026LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69176-026LF
Internal Part NumberEIS-69176-026LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMini-PV™, Basics+
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorBlack
FeaturesPolarizing Key
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69176-026LF
Related Links69176, 69176-026LF Datasheet, FFF Distributor
69176-026LF Details Description
Related parts for 69176-026LF
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .219" .063"L datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV NP0 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 344.4VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 50MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 121 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 182 OHM 1% 30W datasheet.pdf