Integrated Device Technology (IDT) 70T3519S133BCI8
70T3519S133BCI8 picture photo
Mfg. Part Number
70T3519S133BCI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 256CABGA
Datasheet Download
70T3519S133BCI8.pdf
Availability of 70T3519S133BCI8
QUANTITY
70T3519S133BCI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3519S133BCI8
Internal Part NumberEIS-70T3519S133BCI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3519S133BCI8
Related Links70T3519, 70T3519S133BCI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3519S133BCI8 Details Description
Related parts for 70T3519S133BCI8
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 23V SNT-4A datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.8A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf