Integrated Device Technology (IDT) 71321LA55J
71321LA55J picture photo
Mfg. Part Number
71321LA55J
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC
Datasheet Download
71321LA55J.pdf
Availability of 71321LA55J
QUANTITY
71321LA55J Order Process
Ship out your order
Specifications of 71321LA55J
Internal Part NumberEIS-71321LA55J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Memory Size16K (2K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case52-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package52-PLCC (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71321LA55J
Related Links71321, 71321LA55J Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71321LA55J Details Description
Related parts for 71321LA55J
TRIMMER 2M OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN +/-15VO datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
FAA/PMA LAMP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 45POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf