Integrated Device Technology (IDT) 71V2556S133PFGI
71V2556S133PFGI picture photo
Mfg. Part Number
71V2556S133PFGI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V2556S133PFGI.pdf
Availability of 71V2556S133PFGI
QUANTITY
71V2556S133PFGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2556S133PFGI
Internal Part NumberEIS-71V2556S133PFGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2556S133PFGI
Related Links71V2556, 71V2556S133PFGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2556S133PFGI Details Description
Related parts for 71V2556S133PFGI
GDT 300V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES 246K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
HEATSHRINK LABEL 1/2" 8-1AWG datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 45D STACK datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 50W datasheet.pdf