Integrated Device Technology (IDT) 7203L25J
7203L25J picture photo
Mfg. Part Number
7203L25J
Manufacturer
Product Category
Logic - FIFOs Memory
Brief Description
IC MEM FIFO 2048X9 25NS 32-PLCC
Datasheet Download
7203L25J.pdf
Availability of 7203L25J
QUANTITY
7203L25J Order Process
Ship out your order
Specifications of 7203L25J
Internal Part NumberEIS-7203L25J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - FIFOs Memory
Series7200
PackagingTube
Memory Size18K (2K x 9)
FunctionAsynchronous
Data Rate28.5MHz
Access Time25ns
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply (Max)120mA
Bus DirectionalUni-Directional
Expansion TypeDepth, Width
Programmable Flags SupportNo
Retransmit CapabilityYes
FWFT SupportNo
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package32-PLCC (13.97x11.43)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7203L25J
Related Links7203, 7203L25J Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7203L25J Details Description
Related parts for 7203L25J
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY 2 MOD PLUG 8PS GRY 10' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 300W datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf