Pomona Electronics 73075-VV-36
73075-VV-36 picture photo
Mfg. Part Number
73075-VV-36
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABL MCX PLUG-MCX PLUG RG179 36"
Datasheet Download
73075-VV-36.pdf
Availability of 73075-VV-36
QUANTITY
73075-VV-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of 73075-VV-36
Internal Part NumberEIS-73075-VV-36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information73075 RoHS Cert
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
Series-
GenderMale to Male
StyleMCX to MCX
1st ConnectorMCX Male Plug
2nd ConnectorMCX Male Plug
Length36.0" (914.4mm)
Cable TypeRG-179
Impedance75 Ohm
Frequency - Max1.5GHz
ColorClear
FeaturesShielded
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)73075-VV-36
Related Links73075, 73075-VV-36 Datasheet, Pomona Electronics Distributor
73075-VV-36 Details Description
Related parts for 73075-VV-36
VARISTOR 462V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
USB HUB 2.0 4-PORT MINI-HUB datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON W 8.5-11.5MM WHT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf