CTS Electronic Components 752081331GP
752081331GP picture photo
Mfg. Part Number
752081331GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SRT
Datasheet Download
752081331GP.pdf
Availability of 752081331GP
QUANTITY
752081331GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081331GP
Internal Part NumberEIS-752081331GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081331GP
Related Links75208, 752081331GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081331GP Details Description
Related parts for 752081331GP
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf