CTS Electronic Components 752081472GPTR7
752081472GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752081472GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SRT
Datasheet Download
752081472GPTR7.pdf
Availability of 752081472GPTR7
QUANTITY
752081472GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752081472GPTR7
Internal Part NumberEIS-752081472GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752081472GPTR7
Related Links7520814, 752081472GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752081472GPTR7 Details Description
Related parts for 752081472GPTR7
LIGHT PIPE 3MM 2POS RA BEND SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRIVER RS485 QUAD LP 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B SRAM 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RING AVIKRIMP H/D (B-540-38HD) datasheet.pdf
CAP CER 8PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A datasheet.pdf