CTS Electronic Components 752163470GPTR7
752163470GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
752163470GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16DRT
Datasheet Download
752163470GPTR7.pdf
Availability of 752163470GPTR7
QUANTITY
752163470GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 752163470GPTR7
Internal Part NumberEIS-752163470GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series752
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)752163470GPTR7
Related Links7521634, 752163470GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
752163470GPTR7 Details Description
Related parts for 752163470GPTR7
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK STAMP 19X12.8X12.7MM datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 7.5 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 2.13KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
2 LEVEL SWITCH IN SS 316 25VA P datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
ISOLATOR FREE SPACE 1310NM CA datasheet.pdf
CONN DIP 50POS .1" X .1" TIN datasheet.pdf