CTS Electronic Components 753121272GPTR7
753121272GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
753121272GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 11 RES 2.7K OHM 12SRT
Datasheet Download
753121272GPTR7.pdf
Availability of 753121272GPTR7
QUANTITY
753121272GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 753121272GPTR7
Internal Part NumberEIS-753121272GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series753
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors11
Number of Pins12
Power Per Element40mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-SRT
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753121272GPTR7
Related Links7531212, 753121272GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753121272GPTR7 Details Description
Related parts for 753121272GPTR7
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRY 17.71"L X 13.78"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf