CTS Electronic Components 766143183GPTR7
766143183GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766143183GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 18K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143183GPTR7.pdf
Availability of 766143183GPTR7
QUANTITY
766143183GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143183GPTR7
Internal Part NumberEIS-766143183GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143183GPTR7
Related Links7661431, 766143183GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143183GPTR7 Details Description
Related parts for 766143183GPTR7
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN FPC VERT 15POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 84PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 270MA 850 MOHM datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS SMT GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf