CTS Electronic Components 766161274GPTR13
766161274GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766161274GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 270K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161274GPTR13.pdf
Availability of 766161274GPTR13
QUANTITY
766161274GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161274GPTR13
Internal Part NumberEIS-766161274GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161274GPTR13
Related Links7661612, 766161274GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161274GPTR13 Details Description
Related parts for 766161274GPTR13
BRACKET WALL MOUNT T170 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS HEAD TBEAM 10MM DIA 0-500MM datasheet.pdf
SWITCH DOOR ROD SPDT 15A QC 125V datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf