CTS Electronic Components 767143103GPTR13
767143103GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143103GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143103GPTR13.pdf
Availability of 767143103GPTR13
QUANTITY
767143103GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143103GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143103GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143103GPTR13
Related Links7671431, 767143103GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143103GPTR13 Details Description
Related parts for 767143103GPTR13
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
IC QUAD DIFF RECEIVR HS 16-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 4.42A 48.8 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079 60 POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS BLANK 7.0X5.0 CMOS datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
1800UF 350V 40X100MM 85C 10000H datasheet.pdf