CTS Electronic Components 768143201GP
768143201GP picture photo
Mfg. Part Number
768143201GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 200 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143201GP.pdf
Availability of 768143201GP
QUANTITY
768143201GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143201GP
Internal Part NumberEIS-768143201GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143201GP
Related Links76814, 768143201GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143201GP Details Description
Related parts for 768143201GP
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SSD 64GB SCSI datasheet.pdf
CASE PLASTIC GM 14.85"LX12.15"W datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A SOT-223 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 120K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 10-USOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 30A 30V datasheet.pdf