CTS Electronic Components 768201103GP
768201103GP picture photo
Mfg. Part Number
768201103GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC
Datasheet Download
768201103GP.pdf
Availability of 768201103GP
QUANTITY
768201103GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768201103GP
Internal Part NumberEIS-768201103GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,015
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)