TXC CORPORATION 7C-33.3330MCB-T
7C-33.3330MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-33.3330MCB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-33.3330MCB-T.pdf
Availability of 7C-33.3330MCB-T
QUANTITY
7C-33.3330MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-33.3330MCB-T
Internal Part NumberEIS-7C-33.3330MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-33.3330MCB-T
Related Links7C-33.3, 7C-33.3330MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-33.3330MCB-T Details Description
Related parts for 7C-33.3330MCB-T
FIXED IND 10UH 4A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 75MA 22 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 800W datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 1TN/110 AR CU datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 190POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CAP POLY 15UF 20% 16V SMD datasheet.pdf