TXC CORPORATION 7M-12.288MAAE-T
7M-12.288MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-12.288MAAE-T
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-12.288MAAE-T.pdf
Availability of 7M-12.288MAAE-T
QUANTITY
7M-12.288MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-12.288MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7M-12.288MAAE-T
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-12.288MAAE-T
Related Links7M-12.2, 7M-12.288MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-12.288MAAE-T Details Description
Related parts for 7M-12.288MAAE-T
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
LED 7-SEG .56 DUAL S-RED CC DIR datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 78POS R/A datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX6952 datasheet.pdf
CONN HEADER PA 6POS TOP 2MM GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 8A TO277A datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 22POS HL LOW P datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf