TXC CORPORATION 7M-38.400MAAE-T
7M-38.400MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-38.400MAAE-T
Brief Description
Crystal 38.4000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
7M-38.400MAAE-T.pdf
Availability of 7M-38.400MAAE-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
7M-38.400MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-38.400MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7M-38.400MAAE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series7M
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-38.400MAAE-T
Related Links7M-38.4, 7M-38.400MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-38.400MAAE-T Details Description
Related parts for 7M-38.400MAAE-T
IC REG LDO -5V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT MULTIPLYING 8VSSOP datasheet.pdf
LARGE REFLECTOR FOR HB1750 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
FAN 60X15MM 12VDC 9.7CFM datasheet.pdf