TXC CORPORATION 7V-36.000MAHJ-T
7V-36.000MAHJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-36.000MAHJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-36.000MAHJ-T.pdf
Availability of 7V-36.000MAHJ-T
QUANTITY
7V-36.000MAHJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-36.000MAHJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-36.000MAHJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-36.000MAHJ-T
Related Links7V-36.0, 7V-36.000MAHJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-36.000MAHJ-T Details Description
Related parts for 7V-36.000MAHJ-T
CONN 4POS PLUG METAL WITH PINS datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 250NS 32PLCC datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 4.2V 16-QFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 99POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf