TXC CORPORATION 7W-100.000MBC-T
7W-100.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-100.000MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-100.000MBC-T.pdf
Availability of 7W-100.000MBC-T
QUANTITY
7W-100.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-100.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-7W-100.000MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-100.000MBC-T
Related Links7W-100., 7W-100.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-100.000MBC-T Details Description
Related parts for 7W-100.000MBC-T
IC LCD DRIVER 64SEG 40-VSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD 6.5-3MM SHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 0.221 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf