TXC CORPORATION 7W-48.000MAB-T
7W-48.000MAB-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-48.000MAB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-48.000MAB-T.pdf
Availability of 7W-48.000MAB-T
QUANTITY
7W-48.000MAB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-48.000MAB-T
Internal Part NumberEIS-7W-48.000MAB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-48.000MAB-T
Related Links7W-48.0, 7W-48.000MAB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-48.000MAB-T Details Description
Related parts for 7W-48.000MAB-T
FILTER IF 45.75MHZ 5SIP VIDEO datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW TSLP-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
METER AC/DC CLAMP-ON 600A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf