3M 8.3MM-25MM-25-8810
8.3MM-25MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
8.3MM-25MM-25-8810
Brief Description
8.3MM X 25MM 1=25/PK
Datasheet Download
8.3MM-25MM-25-8810.pdf
Availability of 8.3MM-25MM-25-8810
QUANTITY
8.3MM-25MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8.3MM-25MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-8.3MM-25MM-25-8810
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline25.00mm x 8.30mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8.3MM-25MM-25-8810
Related Links8.3MM-25M, 8.3MM-25MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
8.3MM-25MM-25-8810 Details Description
Related parts for 8.3MM-25MM-25-8810
EVALUATION BOARD FOR HOTLINK datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 60V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X18 15NS 128QFP datasheet.pdf
MOD BT2.0 CLASS 1 CSR CHIP ANT datasheet.pdf
RS8ESA-DP SD/V INTERFACE datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 28 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf