3M 8.3MM-25MM-25-8815
8.3MM-25MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
8.3MM-25MM-25-8815
Brief Description
8.3MM X 25MM 1=25/PK
Datasheet Download
8.3MM-25MM-25-8815.pdf
Availability of 8.3MM-25MM-25-8815
QUANTITY
8.3MM-25MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8.3MM-25MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-8.3MM-25MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline25.00mm x 8.30mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8.3MM-25MM-25-8815
Related Links8.3MM-25M, 8.3MM-25MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
8.3MM-25MM-25-8815 Details Description
Related parts for 8.3MM-25MM-25-8815
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
ARTICULATING ARM LIFT 17X20IN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SM06-SLXER6022SS, REPLACE LID datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf