Preci-Dip 800-V3-020-30-001101
800-V3-020-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-020-30-001101
Brief Description
CONN HDR 20POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-020-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-020-30-001101
QUANTITY
800-V3-020-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-020-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-020-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package300
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-020-30-001101
Related Links800-V3-020, 800-V3-020-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-020-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-020-30-001101
RES SMD 182K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS W/SOCKETS datasheet.pdf
IC DIGITAL TV TUNER 38-TSSOP datasheet.pdf
REG SW 5V/3.3VIN 8A 1.2V HORZ datasheet.pdf
CAP CER 47PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES 62.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120K OHM 8SIP datasheet.pdf