Preci-Dip 800-V3-046-20-001101
800-V3-046-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-046-20-001101
Brief Description
CONN HDR 46POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-046-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-046-20-001101
QUANTITY
800-V3-046-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-046-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-046-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-046-20-001101
Related Links800-V3-046, 800-V3-046-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-046-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-046-20-001101
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT23-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX PHY 10/100 3.3V 48-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3574 datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SR231A00, 24VDC 2 INPUTS 2 OUT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
RES SMD 77.7K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 50A TO252-3 datasheet.pdf