Preci-Dip 802-V3-010-30-001101
802-V3-010-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-010-30-001101
Brief Description
CONN HDR 10POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-010-30-001101.pdf
Availability of 802-V3-010-30-001101
QUANTITY
802-V3-010-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-010-30-001101
Internal Part NumberEIS-802-V3-010-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package700
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-010-30-001101
Related Links802-V3-010, 802-V3-010-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-010-30-001101 Details Description
Related parts for 802-V3-010-30-001101
CONN HEADER 20PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BATT PACK NIMH 12V 1000MAH datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
MGRID HDR SMT D/R /CAP .38AULF datasheet.pdf
DIODE GEN REV 800V 16A DO203AA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf