Preci-Dip 802-V3-024-32-002101
802-V3-024-32-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-024-32-002101
Brief Description
CONN HDR 24POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-024-32-002101.pdf
Availability of 802-V3-024-32-002101
QUANTITY
802-V3-024-32-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-024-32-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-024-32-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package140
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-024-32-002101
Related Links802-V3-024, 802-V3-024-32-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-024-32-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-024-32-002101
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 900mA (Switch) Backlight, Camera Flash 36-uSMD datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 50MA 6-SDIP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
RES 300 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf