Preci-Dip 804-V3-078-10-193101
804-V3-078-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-078-10-193101
Brief Description
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-078-10-193101.pdf
Availability of 804-V3-078-10-193101
QUANTITY
804-V3-078-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-078-10-193101
Internal Part NumberEIS-804-V3-078-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-078-10-193101
Related Links804-V3-078, 804-V3-078-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-078-10-193101 Details Description
Related parts for 804-V3-078-10-193101
RES SMD 68 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 10A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 180MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
LNA XBAND 3MMPQFN-16L datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf