Preci-Dip 811-S1-031-10-016101
811-S1-031-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-031-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 31POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-031-10-016101.pdf
Availability of 811-S1-031-10-016101
QUANTITY
811-S1-031-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-031-10-016101
Internal Part NumberEIS-811-S1-031-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Connector TypePiston
Number of Contacts31
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-031-10-016101
Related Links811-S1-031, 811-S1-031-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-031-10-016101 Details Description
Related parts for 811-S1-031-10-016101
SWITCH MINI SPDT .5A 10.2GF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
OSC XO 320.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf