Preci-Dip 813-S1-022-10-016101
813-S1-022-10-016101 picture photo
Mfg. Part Number
813-S1-022-10-016101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 22POS DUAL PCB
Datasheet Download
813-S1-022-10-016101.pdf
Availability of 813-S1-022-10-016101
QUANTITY
813-S1-022-10-016101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 813-S1-022-10-016101
Internal Part NumberEIS-813-S1-022-10-016101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Series813
PackagingBulk
Connector TypePiston
Number of Contacts22
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)813-S1-022-10-016101
Related Links813-S1-022, 813-S1-022-10-016101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
813-S1-022-10-016101 Details Description
Related parts for 813-S1-022-10-016101
FIXED IND 5UH 1.7A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN COVER 24POS 2PCS REQD/1 COV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 8BIT UP COMPATIBLE 18-DIP datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 7/16" 5.91" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 856K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 20MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf