| Internal Part Number | EIS-830154AGI-08LF | |
| PCN Design/Specification | Assembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013 | |
| PCN Assembly/Origin | TSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015 | |
| Standard Package | 96 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Ratio - Input:Output | 1:4 | |
| Differential - Input:Output | No/No | |
| Input | LVCMOS | |
| Output | LVCMOS | |
| Frequency - Max | 160MHz | |
| Voltage - Supply | 1.4 V ~ 3.465 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 830154AGI-08LF | |
| Related Links | 830154A, 830154AGI-08LF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor | |