E-T-A 8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A picture photo
Mfg. Part Number
8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 80VDC
Datasheet Download
8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A.pdf
Availability of 8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
QUANTITY
8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
Internal Part NumberEIS-8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
Related Links8345-C01A-S9, 8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A Details Description
Related parts for 8345-C01A-S9M1-DB1B2B-50A
SWITCH 4 POS DIP RECESSED SEALED datasheet.pdf
IC FPGA 61 I/O 84PLCC datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 66POS datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 0.15A 6TDFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X7R 0.047レF 100V datasheet.pdf