E-T-A 8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A
8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A picture photo
Mfg. Part Number
8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 80VDC
Datasheet Download
8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A.pdf
Availability of 8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A
QUANTITY
8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A
Internal Part NumberEIS-8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A
FamilyCircuit Breakers
Series8345
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A
Related Links8345-F21A-L6, 8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A Datasheet, E-T-A Distributor
8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A Details Description
Related parts for 8345-F21A-L6M1-DB1B3B-20A
RES SMD 150 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 1.5MH 4A VERT datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
ULTRA-SLIM SAFETY DOOR SWITCH datasheet.pdf
ADHESIVES & SEALANTS datasheet.pdf
KIT BOOT ADAPTER datasheet.pdf
DC-DC CONV RAILWAY 8W DUAL OUT datasheet.pdf