Vishay/Sprague 893D336X0020D2TE3
893D336X0020D2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
893D336X0020D2TE3
Brief Description
CAP TANT 33UF 20V 20% 2917
Datasheet Download
893D336X0020D2TE3.pdf
Availability of 893D336X0020D2TE3
QUANTITY
893D336X0020D2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 893D336X0020D2TE3
Internal Part NumberEIS-893D336X0020D2TE3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)893D336X0020D2TE3
Related Links893D336X, 893D336X0020D2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
893D336X0020D2TE3 Details Description
Related parts for 893D336X0020D2TE3
CONN AUDIO JACK 3.5MM 4COND SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.2W SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PWR 12-14AWG SELF-CONTAINED datasheet.pdf
RES 21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf