Integrated Device Technology (IDT) 89H10T4BG2ZBBCGI
89H10T4BG2ZBBCGI picture photo
Mfg. Part Number
89H10T4BG2ZBBCGI
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC PCI SW 10LANE 4PORT 324BGA
Datasheet Download
89H10T4BG2ZBBCGI.pdf
Availability of 89H10T4BG2ZBBCGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
89H10T4BG2ZBBCGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 89H10T4BG2ZBBCGI
Internal Part NumberEIS-89H10T4BG2ZBBCGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series*
PackagingTray
ApplicationsSwitch Interfacing
InterfacePCI Express
Voltage - Supply3.3V
Package / Case324-LFBGA
Supplier Device Package324-CABGA (19x19)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)89H10T4BG2ZBBCGI
Related Links89H10T4B, 89H10T4BG2ZBBCGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
89H10T4BG2ZBBCGI Details Description
Related parts for 89H10T4BG2ZBBCGI
TRANSFORMER CCFL INVERT 20V SMD datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TIMER WATCHDOG 8UMAX datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 750MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V +/-12V datasheet.pdf