3M 8G26-8A-CB1-00-5.00
8G26-8A-CB1-00-5.00 picture photo
Mfg. Part Number
8G26-8A-CB1-00-5.00
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE TWINAX MINI SAS 26POS 5M
Datasheet Download
8G26-8A-CB1-00-5.00.pdf
Availability of 8G26-8A-CB1-00-5.00
QUANTITY
8G26-8A-CB1-00-5.00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8G26-8A-CB1-00-5.00
Internal Part NumberEIS-8G26-8A-CB1-00-5.00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series8G26
Cable ConnectorsminiSAS 4x
Number of Positions26
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock, Push-Pull
FeaturesKey Slot 2-4 to Key Slot 4-6, Pull Tab
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageExternal
Length16.40' (5.0m)
ColorBlack
ShieldingShielded
Wire Gauge28 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max6 Gbps
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8G26-8A-CB1-00-5.00
Related Links8G26-8A-C, 8G26-8A-CB1-00-5.00 Datasheet, 3M Distributor
8G26-8A-CB1-00-5.00 Details Description
Related parts for 8G26-8A-CB1-00-5.00
RES ARRAY 15 RES 330 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 50mH 2.3A datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.490" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN HEADER DL VERT GOLD 20POS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263-7 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf