| Internal Part Number | EIS-8N3QV01LG-0145CDI8 | |
| PCN Design/Specification | Alternate Capacitor 07/Mar/2014 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Series | FemtoClock® NG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Type | VCXO | |
| Count | - | |
| Frequency | 100MHz, 200MHz, 333MHz, 400MHz | |
| Voltage - Supply | 2.375 V ~ 2.625 V | |
| Current - Supply | 145mA | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Package / Case | 10-CLCC | |
| Supplier Device Package | 10-CLCC (7x5) | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 8N3QV01LG-0145CDI8 | |
 | 210-93-624-41-001000 | CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD | datasheet.pdf | |