Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV75AC-0040CDI8
8N3SV75AC-0040CDI8 picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV75AC-0040CDI8
Brief Description
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV75AC-0040CDI8.pdf
Availability of 8N3SV75AC-0040CDI8
QUANTITY
8N3SV75AC-0040CDI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV75AC-0040CDI8
Internal Part NumberEIS-8N3SV75AC-0040CDI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package1,000
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Count-
Frequency622.08MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV75AC-0040CDI8
Related Links8N3SV75AC, 8N3SV75AC-0040CDI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV75AC-0040CDI8 Details Description
Related parts for 8N3SV75AC-0040CDI8
CONN HDR 10POS STR DUAL .163 TIN datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 85MA TSOT23-8 datasheet.pdf
IC AMP RFIC 1.9GHZ SOT-343 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13.6A 8-SO datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 10% 16V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
TRANS SJT 100V 9A datasheet.pdf