Integrated Device Technology (IDT) 8N3SV76AC-0155CDI
8N3SV76AC-0155CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N3SV76AC-0155CDI
Brief Description
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N3SV76AC-0155CDI.pdf
Availability of 8N3SV76AC-0155CDI
QUANTITY
8N3SV76AC-0155CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N3SV76AC-0155CDI
Internal Part NumberEIS-8N3SV76AC-0155CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency100MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply130mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N3SV76AC-0155CDI
Related Links8N3SV76A, 8N3SV76AC-0155CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N3SV76AC-0155CDI Details Description
Related parts for 8N3SV76AC-0155CDI
CONN HEADER 2MM DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
IC TELEPHONE CMOS MULTIFU 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 3POS SKT datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
MOD LNA GPS FRONT END 12MCOB datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf