Integrated Device Technology (IDT) 8N4SV75AC-0022CDI
8N4SV75AC-0022CDI picture photo
Mfg. Part Number
8N4SV75AC-0022CDI
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSC VCXO 176.8382MHZ 6-CLCC
Datasheet Download
8N4SV75AC-0022CDI.pdf
Availability of 8N4SV75AC-0022CDI
QUANTITY
8N4SV75AC-0022CDI Order Process
Ship out your order
Specifications of 8N4SV75AC-0022CDI
Internal Part NumberEIS-8N4SV75AC-0022CDI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPassivation Thickness 12/Sep/2013
Standard Package364
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesFemtoClock® NG
PackagingTray
TypeVCXO
Count-
Frequency176.8382MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply140mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-CLCC
Supplier Device Package6-CLCC (7x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8N4SV75AC-0022CDI
Related Links8N4SV75A, 8N4SV75AC-0022CDI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
8N4SV75AC-0022CDI Details Description
Related parts for 8N4SV75AC-0022CDI
CONN RECEPT 16POS W/RAMP SL156 datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 29.09VC SMD datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 540MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 25-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 1A datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf