3M 924227-24-26-EU
924227-24-26-EU picture photo
Mfg. Part Number
924227-24-26-EU
Brief Description
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD
Datasheet Download
924227-24-26-EU.pdf
Availability of 924227-24-26-EU
QUANTITY
924227-24-26-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924227-24-26-EU
Internal Part NumberEIS-924227-24-26-EU
PackagingBulk
Number of Positions52
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall0.728" (18.49mm)
Length - Post (Mating)0.238" (6.05mm)
Length - Stack Height0.380" (9.65mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924227-24-26-EU
Related Links924227-, 924227-24-26-EU Datasheet, 3M Distributor
924227-24-26-EU Details Description
Related parts for 924227-24-26-EU
CONN HOUSING 26POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 54POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CABLE PLUG 5POLE datasheet.pdf
U10-825810-19P datasheet.pdf
100UF 385V 25X30MM 85C 12000H datasheet.pdf