3M 924527-28-31-EU
924527-28-31-EU picture photo
Mfg. Part Number
924527-28-31-EU
Brief Description
CONN HEADER 62POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
924527-28-31-EU.pdf
Availability of 924527-28-31-EU
QUANTITY
924527-28-31-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 924527-28-31-EU
Internal Part NumberEIS-924527-28-31-EU
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions62
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)924527-28-31-EU
Related Links924527-, 924527-28-31-EU Datasheet, 3M Distributor
924527-28-31-EU Details Description
Related parts for 924527-28-31-EU
TAG MARKER SM 27/18 WHT 80/BX datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONN FFC TOP 31POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A TO220F-2L datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf