3M 926141-01-22-I
926141-01-22-I picture photo
Mfg. Part Number
926141-01-22-I
Brief Description
CONN HEADER 22POS .100" GOLD
Datasheet Download
926141-01-22-I.pdf
Availability of 926141-01-22-I
QUANTITY
926141-01-22-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926141-01-22-I
Internal Part NumberEIS-926141-01-22-I
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.428" (10.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926141-01-22-I
Related Links926141-, 926141-01-22-I Datasheet, 3M Distributor
926141-01-22-I Details Description
Related parts for 926141-01-22-I
FIXED IND 820NH 830MA 290 MOHM datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 2.63V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SENSOR ELECTRIC FIELD 54-SOIC datasheet.pdf
CROSS RAIL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 42V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 35POS HL LOW P datasheet.pdf