3M 926781-01-11-I
926781-01-11-I picture photo
Mfg. Part Number
926781-01-11-I
Brief Description
CONN HEADER 11POS .100" GOLD
Datasheet Download
926781-01-11-I.pdf
Availability of 926781-01-11-I
QUANTITY
926781-01-11-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 926781-01-11-I
Internal Part NumberEIS-926781-01-11-I
PackagingBulk
Number of Positions11
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.245" (31.62mm)
Length - Post (Mating)0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height0.600" (15.24mm)
Length - Tail0.545" (13.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)926781-01-11-I
Related Links926781-, 926781-01-11-I Datasheet, 3M Distributor
926781-01-11-I Details Description
Related parts for 926781-01-11-I
FITTING INS VERT 45DEG LGY 4X4" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
IC LOAD SW HI-SIDE 3A 4MLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HIGH SPD CARD EDGE 180POS datasheet.pdf