Abracon Corporation ASCO2-24.576MHZ-EK-T3
ASCO2-24.576MHZ-EK-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASCO2-24.576MHZ-EK-T3
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCO2-24.576MHZ-EK-T3.pdf
Availability of ASCO2-24.576MHZ-EK-T3
QUANTITY
ASCO2-24.576MHZ-EK-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCO2-24.576MHZ-EK-T3
Internal Part NumberEIS-ASCO2-24.576MHZ-EK-T3
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCO2-24.576MHZ-EK-T3
Related LinksASCO2-24.5, ASCO2-24.576MHZ-EK-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCO2-24.576MHZ-EK-T3 Details Description
Related parts for ASCO2-24.576MHZ-EK-T3
REGU32A 1.30-2.05V 4BIT 680UF HO datasheet.pdf
HOOK MINI JUMPER LEAD 36" BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC USB 2.0 ATAPI BRIDGE 80-TQFP datasheet.pdf
IC VCXO CLK JITTER ATTEN 20-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf